Rekapitulace vodáckého závodního roku 2006

Kadetky v Českém VrbnémJe prosinec, všechny letošní závody jsou již skončené. Takže taková malá rekapitulace:

Pramičky:
klub se zúčastnil všech šesti oficiálních pohárových závodů + mezinárodního mistrovství ve Cvrčovicích + na konci roku i Krumlovského maratonu. Ani jedna naše posádka se nezúčastnila všech pohárových závodů a proto jsme v českém poháru nedopadli nejlépe.

V mužské kategorii vyhrála vždy když jela RedLine (což byly dva závody pohárové (Řevnice a Žamberk) + Mezinárodní Mistrovství). Muži B - Popeláři nejlépe třetí (2x) ve Starém Kolíně a v Českém Vrbném.
V ženské kategorii nejlépe Bluebone v Českém Vrbném 2. místo. Potom 3x třetí místo ženy (bez speciálního označení).
Kadeti na bedně byli jen jednou a to hned zlatí -o v Řevnicích pod vedením kormidelníka Pádi.
Redline je zlatá v ŘevnicíchKadetky 1x zlato, 1x stříbro, 3x brozn.
Žáčkům utekla 3x bronzová medaile jen o vlásek a na bednu se tak ani jednou nedostali. Na mistrovství ČR byli jediná posádka která klub reprezentovala, za což jim patří dík.

Jak již bylo podotknuto, na mistrovství ČR jsme nezískali ani jeden cenný kov. Bilanci částečně zlepšila RedLine, když přivezla zlato z mezinárodních závodů z Moravy.

V Krumlovského maratonu se zúčastnily dvě posádky - mužská RedLine a ženská BlueBone. Muži nepotvrdili (hlavně své) naděje a skončily až na 6tém místě - neúspěch. Poslední Řevnická posádka, která v roce 2006 projela cílovou čárou byli v Krumlově ženy BlueBone na dobrém třetím místě.
Rafty:

Čertovy schody - Mistrovství ČR 2006V roce 2006 se raftových závodů účastnila pouze posádka Neptun Red Team a tak bude rekapitulace jednodušší. Účast na pohárových závodech byla stoprocentní se stále stejnou posádkou. Mimo všech pohárových závodů se Red Team zúčastnil ještě závodu Kamenice Jesenný a závodu na kanále v Českém Vrbném v září.
Výsledky řevnického raftu se postupně zlepšovali, stále se pohybovali na okolo hranice 32. místa, nutného pro zisk bodů do poháru. Nejlepší výsledek RedTeamu byl v posledním pohárovém závodě sezony - 24. místo ve sprintu v Roudnici. Z nepohárových závodů je to třetí místo ve slalomu v Českém Vrbném.
Vzhledem ke stálé účasti na závodech nasbíral RedTeam v českém poháru 84 bodů (695 i s mimopohárovými závody) a v českém poháru jim tak přísluší pěkné 53. místo z 85 posádek (nutno podotknout, že v českém poháru nejsou zdaleka všechny posádky které jezdí rafty, ale jen ty, kteří dosáhli alespoň v jednom závodě na 32. místo).
Tímto si RedTeam zajistil zisk 3. výkonnostní třídy a s tím spojeného práva na účast na mistrovství ČR. Na tomto závodě bodovali řevničtí chlapci pouze ve disciplíně sjezd. Na nejobtížnější řece v republice - [Vltava pod nádrží Lipno od Loučovic přes Čertovy kameny] - se umístili na celkovém 28. místě. V součtu všech tří disciplín jim na mistrovství ČR náleží celkové 38. místo.


Celkově shrnuto, v pramicích klub prokázal menší úspěchy a hlavně menší účast oproti loňskému roku. Ani jedna pramičková posádka se nezúčastnila všech pohárových závodů, což je velká škoda - snad se nám to podaří v příštím roce napravit. Pokud by hlavním kritériem úspěchu byla účast na závodech, jasně by nad pramičkami zvítezily řevničtí raftaři, kteří bodovali v několika závodech Českého poháru i na mistrovství České republiky.

Tímto gratuluji všem posádkám, které se umístili na jakémkoli závodě, do nového roku přeji více úspěchů, hojnější účast a co nejvíce štěstí.

Vytvořil: Péťa | Přidáno: 2007-03-03 16:02:26 | Sdílej na Facebooku