České Vrbné 2006 - MR

Čtvrtek

Jak bylo domluveno, ve čtvrtek 17.8. v 13:55 ke mě přišel Štěpán, na Řevnickém nádraží jsme naložili Páju a poté nabrali posledního člena posádky - Klouzka (i s toaletním papírem :). Cesta nestála za nic, samé objížďky a semafory a s tím spojené zastavování a rozjíždění (někdy spojené s přímým kontaktem s ostatními účastníky silničního provozu). V půl páté jsme konečně dorazily do areálu USD České Vrbné, rozkoukali se, nafoukli raft (=hodina času) a šli na vodu. Dvouměsíční raftový půst byl hodně znát - všechno nás bolelo a nic moc nám nešlo. Trénování jsme po hodině a půl nechali a šli se věnovat jídlu.

Při pokusu o zaprezentování naší posádky jsem zjistil dvě důležité věci:
1) prezentace je až v pátek
2) pořádající Jirka Schneider z klubu Georgia shání do juniorské posádky jednoho člena

Zajimavější je ten druhý bod. Štěpán je ročník 88 a tak vyhovoval. Večer dostal za úkol seznámit se s kapitánkou kýžené posádky Luckou a dohodnout se.

Ale zpět k vaření. Pája měl Lečo s klobásou, Štěpán těstoviny, Péťa guláš z konzervy a Klouzek těstoviny s konzervou Tuňák s česnekem (nechápu kde to Klouzek sehnal, ale fakt v tom Tuňákovi byl česnek...). Po dobrém jídle následovalo pivečko (budvar) a partie karetní hry Loot. Štěpán se seznámil s Luckou, podařilo se mu jí přesvědčit že má svaly (podrobnosti neznám) a tak ho angažovaly do posádky GeorgiaSport Junior. Spát jsme šli brzo - cca v 10:52.

 

Pátek

Ze stanu jsme se vyhrabali asi kolem 10:00, Klouzek si četl do půl jedenáctý a Pája chrápal do jedenácti. Ke snídani mněl opět každý něco jiného: Pája chleba s Apetittem (to je to od Želetavy), Klouzek chleba s dětským sýrem - rovněž od Želetavy, Štěpán Krále Sýrů a Péťa sardinky v tomatě s chlebem. Po snídani jsme šli dofouknout povyfouklý raft, navléct neoprén a trénovat a trénovat. Během dopoledního tréninku jsme se jednou cvakli a zjistili, že už to není tak strašné jako včera.

Před první hodinou odpolední jsme si dali pauzu, Pája se Štěpánem zůstali u kanálu (Štěpán očekával trénink s Georgou) a Péťa s Klouzkem šli nakupovat potraviny. Cestou za samoobsluhou jsem se s Klouzkem stavil v hostinci U Cara na výhodné polední menu za 55Kc, které nakonec neměli, ale i tak jsme si na carských minutkách pochutnali. Po obědě jsme od carského vrchního zjistili že nejbližší potraviny jsou Globus a tak jsme navštívili jeden superhypermarket, kde jsme, po ochutnání jogurtové pomazánky, lososa a rohlíku, nakoupili hypervyhodný nákup. Návrat na kanál vyšel na čtvrtou hodinu odpolední.

Pája se Štěpánem mezitím seděli na komfortních židličkách (viz foto) a smáli se ostatním, že trénujou a oběd (fazole s chlebem) si uvařili vlastními silami.

Druhá fáze tréninku nastala v půl pátý, která se pomalu zvrtla z ježdění na raftu na blbnutí a nacvičovaní metod vedoucích k otočení raftu z polohy dnem vzhůru do polohy dnem k vodě (kdo tu větu nepochopil, ať mi napíše mail). Fotky hovoří za vše.

Večer nastala obligátní večeře. Štěpán ešus těstovin+konzervu masa, Klouzek instantní Maggi korbáčky, Péťa gulášovku a Pája kuře na paprice od Vitany (prý 2 porce = 1/2 ešusu). Poté opět na pár piv a Loot a pak šup do hajan (11:20).

 

Sobota

V sobotu nás vzbudili nastavené budíky signalizující, že je čas jít závodit. Snídali jsme během chůze podél kanálu za účelem prohlídky slalomové trati. Branek bylo 12, nejzajímavější úsek byl asi na kolovadle, kde byly postaveny brejle s první brankou vpravo (obtížnější z obou variant). Pokud se mi to povede, objeví se ve fotogalerii video rozborem této situace.

První jízdu jsme odstartovali v 9:17:30, ale o pár minut později už jsme se bohužel koupali na výše zmíněném kolovadle a tak nám nezbývalo nic jiného než se v druhé jízdě polepšit. V ní jsme se sice nepřevrátili, ale nepovedlo se nám přejet do deváté branky a následně jsme udělali padesátku na desítce. Celkem za druhou jízdu 125 trestných sekund a 42. místo z 51 závodníků. Nic moc…

Vyjma Štěpána jsme se převlíkli z neoprénů a šli mu fandit. V kategorii juniorů si prý tým GeargiaSport junior dělal naděje na medaili a tak jsme byli na Štěpánův možný výkon velmi zvědaví. Jejich první jízda skončila o branku později než naše první jízda. Ve snaze dostat se do branky č. 10 se GeargiaRaft i se Štěpánem převrátil čímž se dostali do stejné situace jako RedTeam – musejí zajet druhou jízdu. V té nakonec nasbírali rovněž 125 trestných vteřinek a ve slalomu jim patří mezi juniory osmé místo.

Aby nebyl všem závodům konec, přihlásil se Pája do Matračkiády - mistrovství světa a okolních planet v sjíždění kanále na matračce. Nakonec se ukázalo, že to byl dobrý tah, protože se tím Pája postaral o nejlepší výsledek dne. Skončil na vynikajícím pátém místě! Bravo!

Večer se začali stavět aparatura a poté to již rozbalila dlouho očekávaná kapela Laxké Féčko. Příjemně hrané rockové písničky snad nikoho (krom Páji ;) neotrávili a tak se zábava rozjela naplno. Překvapení večera byl ohňostroj od sponzora závodu a poté neočekávaný liják + bouřka. V dešti jsme hráli Loot, spořádali nějaké panáky (Berentzen,Krvesaj, Krvesaj, Krvesaj, J.Walker/Tequilla), pár piv a šli spát.

Neděle

Nedělní ráno bylo sychravé až se nám nechtělo ze spacáků. O žádný velký slejvák však nešlo, a tak jsme posnídali a sedlali raft. Trať byla velice dlouhá, cíl byl až u nejspodnějšího válce v kanále. Na trati se ukázalo, že v pádlování máme ještě velké mezery a ač jsme se vyvarovali nějakých zásadních chyb, skončili jsme na 44. místě. Štěpán si trať ještě jednou zopakoval s Georgiou. Sice si dělali medailové ambice, nakonec z toho bylo pěkné páté místo.

K obědu jsme měli masíčko - grilované vepřové pro závodníky jen za příplatek 15 Kč :). Na cestě domů jsme spali (mimo mě = řidič) a nic moc zvláštního se nedělo. Domů jsme dorazili krátce po čtvrté odpolední.

A tak skončilo Mistrovství republiky v raftingu ve sprintu a slalomu.

 

Vytvořil: Péťa | Přidáno: 2007-03-03 16:01:58 | Sdílej na Facebooku