Sjezd 2013

Na řevnických závodech jsme sjezd vždy začínali nad berounskou Čertovkou, kde byla hezká šlajsna a trochu peřejek. Díky tomu se daly přežít mělčiny kolem Srbska a volej nad Karlštejnem.
Od doby, kdy začala rekonstrukce jezu v Berouně a Čertovka byla zvařena, experimentujeme s různými alterativami sjezdu.
Letos jsme vymysleli variantu, kdy budeme jezdit mezi zadnotřebaňským a řevnickým jezem. Má to několik výhod. Nebudeme muset nikam přejíždět auty, což je výhoda hned dvojitá, protože v tu dobu budou máje na návsi v Třebani a několik silnic v okolí je v rekonstrukci. Hlavně ale budeme jezdit na hluboké vodě a nezničíme si tak lodě. V neposlední řadě toto řešení je i divácky atraktivní:). Tomu má pomoct i hromadný start, který plánujeme po kategoriích.

A teď detailněji pro závodníky. Start bude po 4 - 5 lodích (uvidíme, kolik se nám jich na řeku vejde) v prostoru vedle kempu. Pokud bude v kategorii více lodí, budou se rozjížďky rozdělovat podle pořadí z předchozího sprintu. Od kempu pojedeme po proudu až k řevnickému jezu, nad kterým v bezpečné vzdálenosti umístíme bóji, okolo které se závodníci otočí a pojedou proti proudu k naší klubovně, kde bude střelnice. Žáci odtud budou pokračovat do cíle, ostatní pojedou znovu nahoru k ostrovu, kde bude otočka tak, aby nevadila startům dalších kategorií. Po další otočce u řevnického jezu všichni pojedou do cíle, který bude v náhonu, kde obvykle jezdíme slalom. Lodě tam tak budeme mít pro nedělní závěrečnou disciplínu hezky připravené.

Věříme, že toto řešení bude zábavné (a z výše uvedených důvodů výhodné), i když někteří závodníci nejsou velcí fanoušci "kroužení".

Vytvořil: Fabian | Přidáno: 2013-05-20 23:37:06 | Sdílej na Facebooku