Vodácká sezóna začala, na Berounce budou závody!

Sprint Klub Neptun, který má svou loděnici v Řevnicích, se již tradičně účastní závodů českého poháru ve vodáckém víceboji. Proto můžete v těchto dnech zahlédnout posádky trénující na pramicích pod Černou skálou či u jezu v Řevnicích. Jde o kolektivní sport, kdy na jedné lodi musí fungovat pět závodníků jako jeden celek, aby bezchybně zvládli jednotlivé disciplíny - slalom, sprint a sjezd (cca 10km).

První závod seriálu byl v půlce dubna v Sandberku u Kolína. Naši závodníci v mužské kategorii po vyhraném sjezdu obsadili celkově druhé místo, ženy po zdařeném slalomu získaly bronzové medaile.

Třetí pohárový závod proběhne na domácí půdě. Vodácké klání bude o víkendu 21. – 22. května probíhat na vodách Dolní Berounky. V sobotu dopoledne je na programu královská disciplína – sjezd, a to ze Srbska (pro žákovské kategorie z Karlštejna) až do cíle, který bude u letovského mostu. Zde bude také v sobotu odpoledne probíhat druhá disciplína – divácky nejatraktivnější – a to slalom. V neděli se bude bojovat o medaile u kempu v Dobřichovicích, kde budou po celý víkend závodníci ubytováni a kde bude v sobotu v podvečer probíhat i doprovodný program.

Závod je otevřený i pro posádky mimo svaz vodáků, závodí se v kategoriích žactvo, junioři a juniorky, muži a ženy, proto vyzýváme všechny odvážlivce, kteří dají dohromady pětičlennou partu (loď rádi zapůjčíme), ať nás kontaktují.

Všichni příznivci vodáckého sportu jsou srdečně zváni, těšíme se na Vaši podporu,
Neptun klub Řevnice

Vytvořil: Fabian | Přidáno: 2011-04-23 19:45:07 | Sdílej na Facebooku